VIP PREDLOG: 20:00 Virtus Bologna – Partizan
Broj koševa Virtus Bologna/J.Gamble (10.5)
VIŠE 1,85 11 WIN
—————————————-
EUROPA: Eurocup – Top 16 – 5. kolo

Dva tima koja se bore za prvu poziciju u ovoj grupi. U zadnjem mecu Bologna ide ne tesko gostovanje kod Darusafake tako da je sigurno da ce veceras u svojoj dvorani ici na pobjedu.

U Beogradu ih je Partizan demolirao sa 18 razlike, bilo je 99:81 ali veceras ocekujem drugaciji duel, manje poena i vjerovatno pobjedu domacina jer Partizan se dosta istrosio u derbiju prije 2 dana.

Uzimam odlicnog centra domacih Julius Gamblea koji je i te kako sposoban ubaciti 11+ poena. Agresivan je kada primi loptu jer se ne libi ici na kos pa su onda ili slobodna bacanja ili polaganje. Partizan se i ne moze previse pohvaliti odbranom u reketu pa ocekujem od Teodosica i Markovica nesto vise lopti u reket za Gamblea..

Ove sezone (2019-20) u ovom takmicenju u 14 meceva igrao u prosjeku nesto preko 19 minuta te upisao 11.6 poena u prosjeku.

Na poslednja 4 meca Eurocupa isao je preko ove margine, protiv Trenta poslednju u ovoj dvorani 21 poen za samo 19 minuta, prije toga istoj ekipi samo u gostima za 22. minute 14 poena, Darussafaki u ovoj dvorani 15 poena za 24 minute te Partizanu u spomenutom porazu 99:81 14 poena za 26 minuta na parketu.

Solidna forma dakle, u zadnje 4 partije u ovom takmicenju 4 overa pa je vjerujem samo pitanje minutaze za amerikanca.