VIP NBA PREDLOG: 02:00 Sacramneto – Lakers
Anthony Davis (23,5) VIŠE 1,86 30 ✅
——————————
SAD: NBA

Pisao sam vec dva puta o Davisu i oba puta rekao da ako on ne ide svaku 25+ da Lejkersi i nemaju bas sta traziti ni ove sezone..

Jako los debi protiv Denvera, tacnije drugo poluvrijeme gdje nije ni poena ubacio a prvo odigrao maestralno sa 17 poena.

Ipak proslo kolo pokazao klasu te u pobjedi 100:95 protiv Phoenixa ubacio 30 poena uz dobar sut 10/17 i sto je dobro igrao je cak 39 minuta.

**Anthony Davis played 39 minutes in Thursday’s win over the Suns, accumulating 29 points (10-of-17 FGs, 8-of-9 FTs), 13 rebounds, two assists, three steals, three blocks, and one 3-pointer.
After missing all six of his shots and going scoreless in the second half of Tuesday’s loss to the Nuggets, Davis bounced back Thursday night. The full stat line on efficient shooting percentages should be the norm for a player who’s been held up as one of the NBA’s best, but Davis has also shown himself capable of going through infuriating droughts. There were no such issues against Phoenix; hopefully, Davis can be at his best on Sunday when the Lakers visit the Kings.**

I ovo veceras je jako dobar matchup za njega jer Sabonis mu u odbrani ne moze puno parirati.

Poslednji mec protiv Sacramenta (Sabonisa) ubacio je 24 poena za 30-ak minuta.

itd itd..

Ponovo mora biti debelo ukljucen ofanzivno ako zele trijumf kod kingsa.
……………….

VIP NBA PREDLOG: 00:00 Milwaukee – Atlanta
Antetokounmpo Giannis (25,5) VIŠE 1,85 26 ✅
——————————–
SAD: NBA

Prosle sezone rijetko smo vidjeli ovakvu marginu na grka.

Razlog zasto je niza jeste naravno cinjenica da je stigao Lillard koji je u prvom kolu odmah strpao 39 poena i to uz losiji sut 9/20 ali slobodna bacanja 17/17

Imao je puno laksi matchup u vidu Maxija nego li grk koji je morao i protiv Embiida igrati.

Veceras bolji matchup za grka.

Dejounte Murray ce pokusati usporiti Lillarda dok trenutno pogotovo odlaskom John Collinsa Atlanta nema adekvatnog defendera na poziciji 4.

Beyu fali fuizikalija i ocekujem da to Giannis koristi.

Capela ce morati paziti na Brook Lopeza tako da se nekako Giannisu namece najbolji matchup..

On je u debiju protiv Phile ubacio ”samo” 23 poena, bio je tezak matchup ponajvise protiv Embiida igrao a i lose sutirao 10/21 a slobodna bacanja samo 3/9 za tri poena 0/3

Veceras ocekujem grka na puno visljem nivou te da koristi lose defanzivne sposobnosti Atlante na poziciji 4.

Harden out i veceras.

Embiid moguce da odmori, trenutno se vodi kao upitan.

SAD: NBA

Vraca se Draymond Green, to se znalo ali nije se znalo da ce startati a Chris Paul krenuti s klupe

**Draymond Green will start ahead of Chris Paul on Sunday.**

Dakle manje minuta za veterana a i value je u underu, prosli mec 10 poena i cak 12 asistencija.

Jasno je zasto je doveden, da raizgrava saigrace a u napadu sta uradi uradi.

…………..

VIP PREDLOG: 18:30 Leganes – Villarreal B 1 1,80 1:0 ✅
————————————
ŠPANJOLSKA: LALIGA2 – 13. KOLO

Ocigledno je da Leganes zeli promociju u Primeru

Trenutno su prvi sa istim brojem bodova kao i drugoplasirani Eibar dok Gijon i Espanjol zaostaju jedan odnosno 2 boda..

Dakle velika guzva na vrhu i borba za promociju.

Leganes je vezao dvije pobjede od kojih je posebna prosla u gostima kod jedne od najjacih ekipa lige Espanjola, bilo je 0:1

Sada kuci tu pobjedu treba potvrditi protiv mladića Villlareala

Na ovom terenu prije 15 dana stradala je Amorebieta sa cak 6:0 i tu smo igrali na Leganes..

Domacin samo bez Dani Raba (suspenzija) koji usput danas slavi i rodjendan.

Gosti i dalje bez defendera Inigueza i Pereza kao i desnog beka Altimira

Villareal u gostima bez pobjede, 3 remija i 3 poraza, tesko gostovanje za momke Villareala.

PSG poceo bolje igrati.

Pobjeda kod Rennesa 1:3 zatim kuci 3:0 nad Strazburom i onda i u Ligi Sampiona 3:0 protiv Milana.

Brest jeste tvrda i organizovana ekipa ali dosta limitovana napadacki, dakle puno jaci defanzivno nego ofanzivno.

PSG ce pritiskati citav mec i mora se otvoriti pukotina u odbrani domacih.

Mbappe, Ramos i Dembele napred djeluju trenutno odlicno i ovo su mecevi koji se ne smiju kiksati.

U cak poslednjih 12 medjusobnih duela slavio je PSG.

– Svedska liga

Jako zanimljiva trka za titulu izmedju Elfsborga i ekipe Malmo.

Do kraja jos samo 3 kola a trenutno Malmo ima 2 boda manje od Elfsborga.

Must win situacija i Malmo ima sve u svojim nogama jer poslednje kolo na svom terenu igraju taj dugo ocekivani derbi protiv Elfsborga gdje bi moglo se odluciti o sampionu.

Medjutim ako kiksaju u naredna 2 kola onda ce taj derbi biti bez bodovnog znacaja mozda.

Norrkoping i matematicki obezbjedio opstanak tako da im bodovi nista ne znace.

Vezali su 2 poraza, kod Varnama 2:1 i Hackena 4:1

Malmo je proslo kolo naprasio Varberga sa 5:0 i ocekujem da napadnu od prve minute.

Isaac Kiese Thelin i dalje je najbolji strijelac lige iako u zadnjih 5 meceva nije zabio gol, mozda bas danas proradi..

Sigurgeirsson: “det ska bli väldigt kul att få spela på Platinumcars Arena igen”

Gosti za klasu jaci, nemaju probleme s povredama bitne i jednostavno must win situacija u borbi za titulu.

Sva 3 poslednja medjusobna duela Malmo je rjesio u svoju korist.

Kao sto se vidi, trener domacih izjavio da ce biti tesko motivisati igrace.