VIP NBA PREDLOG: 01:30 Philadelphia – Denver
J. Embiid (32,5) VIŠE 1,85 41 ✅
—————————-
SAD: NBA

Embiid pauzirao neko vrijeme zbog manje povrede.

Vratio se i sinoc ubacio Hjustonu 41 poen za samo 31. minutu, imao i problem s licnim greskama.

Iako je b2b utakmica najavljeno je da se ocekuje da ce Embiid igrati a ako se on bude pitao igrace sigurno.

Razlog tome jer su ga prije prozivali da izbjegava Denver i Jokica a Embiid je igrac koji se ”pali” na takve stvari i svaki put pogotovo u zadnjih par godina je posebno motivisan protiv Jokica.

Znamo da je Embiid prosle godine uzeo MVP a prije njega Jokic dvije godine za redom..

Sve na stranu, kod Denvera veceras cudna situacija jer su glavne startere stavili kao upitne, dakle i Jokica i Murraya i Gordona..

Mislim da je ovo samo neka psiholoska igrica te da ce svi igrati sto bi trebalo znaciti mec u egalu i ful minute za Embiida.

Denver igra dobru odbranu medjutim ostali ranjivi u reketu i Embiid im je zadnje dvije ubacivao 34 i 47 poena.

Na prosjeku je od cak 34.9 poena po mecu ove sezone.

Kod Phile out su Melton, Covington te Bamba..

– TURSKA: KUP – 1/16 FINALA

Besiktas je prvi dio sezone igrao lose i promjenljivo medjutim 8. januara ove godine preuzeo ih je iskusni trener Fernando Santos koji je bio trener i Portugalske reprezentacija a i Poljske..

Odmah je debitovao u gostima pobjedom kod Rizea cak 0:4 a onda proslo kolo i prvi put pred domacim navijacima upravo protiv danasnjeg protivnika 3:0

Dakle prije samo par dana Besiktas ih je dobio 3:0

Gosti ce se grcevito boriti za opstanak i njima bukvalno ovaj kup samo smeta u toj borbi jer nemaju sirok roster kao neki turski velikani..

Oba tima ce rotirati ocekivano medjutim domacin sa novim trenerom zeli i u kupu sto dalje i ocekujem trijumf Besiktasa, za klasu jaca ekipa..

– ITALIJA: SERIE A – 20. KOLO

Juve trenutno u najboljoj seriji. Vezali su cak 16 meceva bez poraza a zanimljivo da je taj zadnji poraz bio upravo u gostima kod Sassuola 4:2 i eto motiv vise za domacina da slave..

Juve je od tih 16 meceva slavio u cak 13 i 3 remija upisali.

Inter im bjezi 5 bodova tako da ako zele ove sezone biti u trci za titulu ovakvi mecevi su must win situacije..

Gatti i McKennie su suspendovani a od prije Pogba i Fagioli..