VIP NBA PREDLOG: 01:30 Milwaukee – Philadelphia
T. Maxey (21,5) VIŠE 1,85 31 ✅
——————————-
SAD: NBA

Da je laksi matchup ovo bi zategao sigurno na jaci ulog medjutim Milwoki izuzetno organizovana ekipa defanzivno..

Ipak ove sezone ce biti slabiji odbrani protivnickih PG igraca to je sigurno jer kao sto znate dali su Jrue Holidaya (jednog od boljih defendera) a dosao je Lillard koji prakticno i ne igra odbranu i zbog toga bas nadam se Maxey ima sanse za dobru partiju.

Glavni razlog zasto uopste igram Maxija jeste cinjenica da nema Hardena.

Harden i dalje trazi trejd iz Phile i vidjecemo sta ce biti sa njim.

Prosle sezone Maxey je odigrao 13 meceva bez Hardena i u tih 13 meceva prosjek poena bio je 24.6

Sa Hardenom na parketu taj prosjek dosta nizi, samo 19.3

Sa Hardenom uzimao 14.6 suteva po mecu prosjecno a bez njega cak 19.7 suteva

Dakle sve jasno.

Nema Phile previse dobrih i pouzdanih skorera.

Tobias Harris cesto skroman, tu su jos PJ Tucker koji bukvalno sluzi samo za odbranu a slicna situacija i sa Beverlijem ako bude startao, on je takodje izuzetan defender.

Ako ne starta Beverly onda ce Melton koji takodje nema tu slobodu koju imaju Maxey i Embiid.

Embiid ce dobiti kao i uvjek poseban tretman u odbrani Bucksa i to od Brook Lopeza te zajedno sa Giannisom tako da mu nece biti lako.

Maxey ima puno bilji put ka košu i pitanje je samo kako ce ga sut sluziti i naravno da ne bude blowout tj da igra ful minute.

Treba takodje reci da je Maxey igrao odlicno protiv njih prosle sezone te ubacivao 24, 26 i poslednju 29 poena.

– EUROPA LEAGUE – GRUPNA FAZA – 3. KOLO

Freiburg u nezgodnom trenutku dolazi ekipi domacina koja je trenutno u nizu od 6 meceva bez pobjede. Igrali su i kup Srbije gdje su ispali od Smedereva nakon penala.

Trener Backe jasno stavio do znanja ko je favorit danas i ko je kvalitetniji te kaze i da mu je cast da konacno upozna Streicha, trenera koji je vec cak 12 godina na klubi Frajburga..

Gosti dosta kvalitetna ekipa, dobili su Olympiacos u Pireju 2:3 sto nije mala stvar i danas ce ici po pobjedu.

Olympiacos je dosta potcijenio Backu kad su gostovali, vodili 0:2 i onda dozvolili sebi i crveni karton te 2:2 do kraja je bilo. To je bio prvi bod za Backu u Evropi.

Danas od njemacke ekipe ocekujem da igraju maksimalno ozbiljno.

Takodje disciplinska komisija kaznila je Backu za 420 mjesta navijaca zbog nereda proslo kolo;

Freiburg ima odredjene probleme pri defanzivi ali napad izuzetno dobar i ocekujem da opravdaju ulogu favorita.

– EUROPA CONFERENCE LEAGUE – GRUPNA FAZA – 3. KOLO

S obzirom da su oba tima na dnu sa samo po jednim bodom danas ce obe ekipe traziti pobjedu sto bi trebalo dovesti do dosta sansi iz kontri i polukontri za oba tima.

Bodo kao i Besiktas spada u ekipe koje vole napadati a danas na svojoj umjetnoj podlozi to ce i raditi sigurno.

Besiktas ima probleme u odbrani, trenutno samo jednom centralnog beka (ostali povredjeni/suspendovani) tako da bi domacin trebao zabiti dok i od turske ekipe koja ima kvalitetan napad(Tosun, Aboubakar, Ghezzal itd) ocekujuem gol/golove

Bodo poslednje kolo ovde u prvenstvu dobio Sandefjorda 4:3

U ovom takmicenju jos nisu odigrali mec sa dosta golova i mislim da je danas vrijeme.

Besiktas pokazao slabosti u odbrani najvise protiv Lugana u ovom takmicenju kad su vodili 2:0 i do kraja uspjeli izgubiti 2:3 ponajvise iz razloga sto je bek Rosier dobio crveni karton.

4. Brighton 1 bod

U ovoj grupi sve jos otvoreno i svaki bod je bitan.

Ovde imamo value na broj kartona.

Pisao sam o Marseju kako je promjenio malo stil igre od kako ih je Gattuso preuzeo, igraju dosta borbenije i agresivnije sto nije ni cudo ako se sjetimo kakav je Gattuso bio..

Ni grci nisu nista meksi, oni dolaze po 1 bod ali bice tesko na ovom terenu.

Prosli mec Marsej je igrao sa Nicom i tu smo igrali kartone over takodje, bilo ih je ukupno cak 8.

Protiv Brightona na ovom terenu kad su vodili 2:0 i zavrsilo 2:2 vidjeno je 7 kartona

I jedini mec kao gosti u Evropi kod Ajaxa 3:3 rezultat, bilo je 5 kartona.

Ovaj mec sudi poljak Daniel Stefanski koji spada u takozvane overaše.

Na Evropskoj sceni od zadnjih 9 meceva gdje je dijelio pravdu samo u poslednjem je ostao u underu i to 1 karton na mecu Abeerdeen-Helsinki gdje ocigledno nije imao puno posla a na svih 8 ostalih minimum 5 komada;

Isti slucaj i sa sudjenjem u domacem prvenstvu.

Samo 1 under u mecu Arka – Motor Lublin (3 kartona) a prije toga 8 u nizu sa minimum 5 kartona;

Mec je dosta bitan i ocekujem dovoljno materijala za 5+

Marsej trazi sva 3 boda dok su grci dobri u kontrama.
………………..

FREE VIP NBA PREDLOG: 04:00 Lakers – Phoenix
Anthony Davis (22,5) VIŠE 1,85 30 ✅
——————————
SAD: NBA

Ostao nam debelo duzan iz prvog kola..

Gostovali su Denveru i Davis je dominirao dosta u prvom poluvremenu te cak 3 minute pred kraj poluvremena imao 17 poena, onda je napravio 3. faul i otisao na klupu.

Pogadjate da do kraja meca nije ubacio vise niti 1 poen i to je najveci razlog i sto su tako lako izgubili.

Lebron James izgleda ove sezone nece igrati debele minute, tako su rekli iz tabora Lejkersa (oko 30 minuta)

Davis ove sezone ako ne bude svaku trpao 25+ onda se Lakersima ne pise dobro.

Pisao sam koliki je maksimalan ugovor potpisao i mora poceti da donosi rezultate a to su poeni.

Matchup povoljan u vidu Nurkica protiv koga je prebacio ovo u 4 od zadnjih 6 partija.