SAD: NBA

Ponavljamo isti tip od sinoc gdje je upisao 33 poena, 14 skokova i 9 asistencija.

Zanimljivo da Jokic puno vise asistencija ima kuci nego u gostima.

U ovoj dvorani na prosjeku je cak 11.2 asistencije po mecu.

Ovo je b2b utakmica za Dever ali Jokic nema problem s tim ako je gledati proslu sezonu gdje je ovo pocistio u svih 5 b2b utakmica kad su bili u svojoj dvorani..

Chicago je ekipa koja dopusta dosta asistencija, tacnije 5. najgora po tom segmentu.

Jokic ove sezone 17.7 potencijalnih asistencija kuci i prosjek 10.3 asistencije.

Ako saigraci budu raspolozeni u napadu opet Jokic ide na 9+ asistencija.

Zadnjih 5 meceva protiv bullsa od 2021. godine upisuje redom 9, 9, 15, 15 i 8 asistencija (4/5 overa).

G G. Vincent OUT

Igrali su skoro protiv Orlanda i D’Angello Russell bio je na visini sa cak 28 poena u pobjedu Lakersa 106:103

Davis je taj mec ubacio 26 poena (nadam se slicnom i veceras).

Russell je igrac koji nije pouzdan suter i vec sam pisao ranije ukoliko Davis ne bude bukvalno svaku 25+ Lakersi ce tesko pobjedjivati.

Ove sezone ubacivao redom 17, 30, 30, 26 i 27 poena.

Dakle radi dobar posao.

Orlando tvrd orah ali ocekujem da Lakersi upravo preko linije James-Davis ovo rjese i obrvu ponovo na 25+
………………

Nikola Vučević (16,5) VIŠE 1,85 19 ✅
——————————–
SAD: NBA

Ovo najvise pod pretpostavkom da DeRozan veceras nece igrati.

Izlazi vijest da bi mogao odmoriti jer je b2b utakmica (igrali sinoc)

**DeMar DeRozan (rest) listed questionable Saturday.**

Ako ne zaigra onda veliki fokus odbrane Denvera ide na LaVinea.

Vucevic bez DeRozana odigrao 8 utakmica i u tih 8 meceva na prosjeku cak 23.8 poena po mecu.

Protiv Jokica solidan, u 3 utakmice u koje je igrao 30+ minuta ubacivao 18, 20 i 25 poena.

Ima rekordan usage do sad od cak 30%

Utah 23. ekipa po defanzivnom rejtingu i 3. najgora po primljenim poenima iz painta a Edwards je prvi u Minnesoti po broju napada na obruc (drajvova).

Takodje Utah je 5. najgora ekipa po dozvoljenim trojkama protivnicima.

Kessler igra drop odbranu, ostaje duboko u paintu sto ostavlja prostor Edwardsu da napadne obruc.

Prosla 2 meca Utahu ubacivao 29 i 31 poen.

………….

VIP NBA PREDLOG: 01:00 Houston – Sacramento
Keegan Murray (16,5) VIŠE 1,86 lose
——————————
SAD: NBA

Proslo kolo Keegan je odigrao lose tacnije jako lose sutirao, samo 4/17 iz igre (trojke 0/7) protiv GSW i upisao 10 poena.

Tad smo ga igrali over, dobar tip bio, uzeo 17 suteva ali bacao cigle.

Analizu cu bukvalno samo ponoviti..

Neko se iz kingsa morao povuci over prije svega jer je Fox out veceras, igrac koji je prosjecno uzimao 23.4 suta po mecu
**According to The Athletic’s Shams Charania, De’Aaron Fox avoided serious injury, but he is expected to miss “some time” with a sprained right ankle.
Fox went off for 37 points in Sunday’s win over the Lakers, but after roughing it out in the victory, he’ll miss “some time.” How much time that amounts to is still unknown**

Keegan ove sezone postao puno agresivniji u napadu.

Prosle sezone prosjecno uzimao 9.8 suteva po mecu dok ove vec na prosjeku 14.3 suta po mecu.

Prosle sezone usage bio 15.6% a ove se vec podigao na 19.6%

U 5 meca ove sezone uzimao 13, 16, 14 i 17 suteva, ubacivao 15, 16, 17 i 10 poena.

Odbrana Hjustona je dosta losa na PF poziciji.

PJ Washihgton im je proslo kolo (Charlotte) ubacio 23 poena.

Ocekujem da Keegan veceras popravi sut, usage je tu, minute su tu i value je tu.

……………….

Horton-Tucker (11,5) MANJE 1,85 lose
——————————
SAD: NBA

Shooting Guard ekipe Utaha koji je 4. ili cak 5. napadacka opcija..

Do sad na prosjeku 10.4 poena po mecu.

Redom 8, 10, 4, 16, 9 i 15 poena.

Njegov primarni zadatak veceras je defanzivni i to najtezi na mecu, morace cuvati najboljeg skorera ekipe Minnesote, Anthony Edwardsa pa ni problemi s licnim greskama nisu iskljuceni..

Takodje ove sezone Utah je oduvana u 3 od svojih 6 utakmica pa je onda manja minutaza starterima.
……………

VIP NBA PREDLOG: 18:00 Philadelphia – Phoenix
Joel Embiid (28,5) VIŠE 1,85 26 lose (blowout)
———————————-
SAD: NBA

Prosli mec ostao tacno na granici, dakle 28 poena Torontu uz prilicno los sut 8/22 iz igre.

Prije toga redom 24 (Milwoki), 34 i 35 poena.

Nema vise Hardena, sada su lideri tima alfe i omege Embiid i mladi Maxey..

Embiid redovno uzima 20+ suteva i neophodan kao uvjek u napadu.

Od zadnjih 50 meceva gdje je uzimao 18+ suteva u cak 39 ima 30+ poena sto je 78%

Igrace 1 na 1 protiv Nurkica kojeg je do sad uvjek uvaljivao u faul probleme.

Zadnje dvije protiv Nurkica 32 i 39 poena.

Sixers will start Maxey, Melton, Oubre, Harris, Embiid on Saturday.

Phoenix je bez Bookera ali nadam se da ovde nema blowouta te da ce kamerunac igrati ful minutazu.