FREE VIP PREDLOG: 20:15 Olympiacos – Žalgiris

Velika je guzva u NBA ligi, previse talenta i dolazi do toga da igraci ”bjeze” u Evropu..

Tako je Olympiacos potpisao francuza Fourniera na dvije godine i pojacao svoj backcourt..

Debitovao na prijateljskom mecu protiv Zvezde;

Do sad poprilicno ”stidljivo” igrao tacnije nije trosio previse lopti ali ocekujem vremenom da ce doprinositi vise.

Jedan samo mec odigrao u Euroligi protiv Fenera u gostima u porazu 82:71 gdje je igrao nesto vise od 22. minute i ubacio 5 poena ali uzeo samo 3 suta sto je za ovakvog sutera izuzetno malo..

Ovo veceras mu je debi u Euroligi pred domacim navijacima i ocekujem koji sut vise..

Poslednji mec protiv ekipe Lavrio u gostima i pobjedi 75:93 dobio je najvecu minutazu do sad, igrao preko 25 minuta pa je to valjda naznaka i u buduce slicne minutaze..

Olympiacos ima problem na centarskim pozicijama jer su i Milutinov i Fal povredjeni a cak ni odlicni Petrusev nije trenirao i trenutno je pod upitnikom..

Mislim da ce francuz u punoj dvorani biti motivisan da konacno upise i jednu 10+ partiju, znamo svi kakav je suter za 3 poena i morao bi vise suteva uzimati pogotovo jer ocekujem da Zalgiris ponajvise obraca paznju u odbrani na Vezenkova.

……………

FREE VIP PREDLOG: 20:30 Milano – Paris
Broj koševa Mirotic, Nikola (14,5) VIŠE 1,85 15 ✅
———————————

U prvom kolu Milano porazen kod Monaca 93:80 a Mirotic u tom duelu bio jako tih sa 9 poena, 2/5 iz igre (sve za 3 poena) i 3/4 slobodna bacanja..

Ipak za razliku od ovog duela tu su igrali i Nebo i Bolmero a veceras ih nema..

Nebo je startni centar i povrijedio se a argentinac isti slucaj te je 90% out..

**Nebo sustained a left groin injury in Thursday’s loss to Monaco and will be reevaluated in two weeks, according to Milan’s official X account.

Nebo both started and finished Thursday’s contest, but he was injured somewhere along the way and will wind up missing time. Milan has several options to replace him, but his absence will leave a void in the frontcourt until he is ready to return.**

**Bolmaro (ankle) will be a game-time decision for Friday’s game against Paris, according to Milan’s official website.**

Nakon toga u prvenstvu Mirotic za samo 19 minuta ubacio 15 poena ekipi Sassarija u blowout pobjedi 100:75

Igra naravno poziciju 4 ali ocekuje ga i dosta posla na C poziciji koji treba pokriti uz Ledaya

Odlican trojkas i danas ga ocekujem na 30-ak minuta igre i 15+ iako ne volim vece margine u Euroligi.

– Liga nacija – Liga A – 3. kolo

Na Bilinom Polju u Zenici veceras tim Barbareza docekuje izuzetno jaku reprezentaciju..

Njemacka u prva dva kola remi i pobjeda. Prvo su demolirali Madjarsku sa 5:0 a onda u gostima kod Holandije 2:2.

BiH poraz i remi. Poraz uslijedio od Holandije 5:2 a onda izuzetno zatvorenom igrom uspjeli do 0:0 u Madjarskoj..

Veceras ce se ponovo braniti i ceka ih teskih 90 minuta.

Van stroja su Ahmedhodzic, Dedić i Hadžiahmetović dok se vraca Kolasinac.

Njemackoj se vracaju Gnabry i Rudiger dok je jedini izostanak povreda Füllkruga..

Bez puno filozofije, razlika u kvalitetu povelika.

– ČEŠKA REPUBLIKA: CFL – GROUP B

Pisao sam prosle sezone o domacem timu.

Dakle i prije pocetka prosle sezone bio ubjedljivo kandidat broj 1 za promociju.

Razlog tome su velika ulaganja i pojacanja naravno ali ekipa se dugo trazila..

Doveli su jako dobre igrace za ovaj ramg takmicenja, Ismael Dao (FK Vyska), napadac Marek Cervenka (Dukla Prag), defender David Brezina (Vitoria Zizkov),Alois Hycka (Teplice), Ivan Spychka (Mikylas), Tomas Kucera (Teplice), Adam Bouguetouta (Trinec), kapiten Jakub Mares (dosao iz Fk Benesov) itd..

Ipak prosle sezone nisu uspjeli do promocije zbog previse kikseva u ranoj fazi prvenstva i zavrsili su na 3. poziciji.

Ove sezone su jos jaci jer preko ljeta doslo jos pojacanja te stoje puno bolje i trenutno su drugi sa samo 3 boda manje od prvoplasirane ekipe Brozany..

Impresivan je ucinak Ustia na ovom terenu ove sezone gdje imaju sve 4 pobjede i nevjerovatnu gol razliku od cak 17:0

Dakle niti jedan gol ovde nisu primili do sad.

Najbolji igrac i strijelac domacina je Marek Červenka sa 9 golova..

Mlada Boleslav je drugi tim prvoligasa logicno gdje se razvijaju mladi igraci i puni su neiskustva.

Ocekujem da Usti uzme jos 3 boda i bodovno se poravna na vrhu jer samo jedna ekipa ide u visi rang i samo prvo mjesto ce im to donijeti..

– IRSKA: Division 1 – 35. kolo

Kerry vec 11 meceva u nizu ne zna za pobjedu. Poslednja je bila u kupu jos u julu mjesecu i zasluzeno su na dnu tabele..

Ovo im je poslednji mec ove sezone u gostima a do sad van svog terena niti jedna pobjeda, 7 remija i 10 poraza.

Wexford igra poslednju domacu utakmicu ove sezone jer poslednja dva kola oba gostuju i to oba teska gostovanja tako da je ovo veceras za njih mozda i najbitniji mec sezone..

Pobjedom obezbjedjuju 100% play off. Finn Harps ima 5 bodova manje a sledece kolo gostuju upravo njima tako da je krucijalno ovde veceras uzeti bodove..

I bod bi im odgovarao ali tesko je igrati kuci protiv najslabije ekipe lige na 1 bod..

Wexford kuci je slavio u 5 od zadnjih 6 utakmica, samo 1 remi..

Kerry i dalje ima probleme sa igrackim kadrom pa ce dva kljucna igraca opet propustiti mec i novinari u Irskoj ne vjuruju da su sposobni odnijeti ni 1 bod sa ovog gostovanja;